ZIEMASSVĒTKI ČEHIJĀ

299,00

PRĀGA-DRĒZDENE-DIVR-KRALOVE VIRS LABEM


Ziemassvētkus un pirmssvētku nedēļas, ko katoļu tradīcijā dēvē par Adventi, bez pārspīlējuma var dēvēt par skaistākajiem svētkiem Čehijā. Lielpilsētu un mazpilsētu laukumi atgādina Jozefa Ladas krāšņos zīmējumus – skuju virtenes uz fasādēm, gadatirgus, kur pārdod visādus niekus, bet apmeklētāji sildās ar karstu vīnu un pērkonu, mirgojošas eglītes gaismiņas... Jā, arī katrs veikaliņš, katra kafejnīca uzskata par savu pienākumu ap Ziemassvētkiem izrotāt savu skatlogu. Bet, tā kā – neaizmirsīsim – Čehija paliek bohēmiešu stikla dzimtene, tad, protams, šie svētki nav iedomājami bez stikla eglīšu rotaļlietām.

BRAUCIENA PROGRAMMA
Cenā iekļauts

BRAUCIENA PROGRAMMA

1 diena.


Izbraukšana no Rīgas ar autobusu plkst. 6:00. Lietuva. Polija. Nakts viesnīcā.


2 dienas.


Brokastis viesnīcā. Brauciens uz Drēzdeni. “Vācijas mākslas galvaspilsēta” jūsu uzmanībai piedāvās daudzus slavenus muzejus ar izciliem eksponātiem. Kādreizējā sakšu karaļu rezidence lepojas ar majestātiskām celtnēm: Rezidences pils ar mozaīku “Karaļu gājiens”, Albertinum, katoļu galma baznīca, atjaunotā Frauenkirhe, slavenā Zempera opera. Drēzdenes Cvingerā izvietota glezna


gleznu galerija ar slaveno Rafaela gleznu “Siksta madonna”, ieroču palāta un muzejdārgumu krātuve “Zaļās velves”, kuras pazīstamākie eksponāti ir Zelta kafijas servīze un kompozīcija “Dižā Mogula sēta Deli”, kas veidota no 137 krāsainām zelta figūru emaljām, un rotāta ar vairāk nekā 5000 briljantiem, rubīniem, smaragdiem un pērlēm. Vakarā pārcelšanās uz Prāgu.


3 dienas.


Apskatāma gājēju ekskursija pa seno Prāgu ar gidu. Redzēsiet Stragovas klosteri, Loretu-Čehijas svētnīcu, Prāgas krusu, Zelta ieliņu, Sv. Vita katedrāli, Sv. Georgija Pobedonesca baziliku, Kārļa tiltu ar 30 unikālām skulptūrām, Vecrīgas laukumu, pulksteni Orloj, Vāclavas laukumu. Izmitināšana viesnīcā * * *. Vakarā — brīvais laiks Prāgā. Iesakām Jums apmeklēt Ziemassvētku tirdziņu Prāgas centrā Vāclavas laukumā VAI (pēc vēlēšanās) vakara pastaigu ar kuģīti pa Vltavu ar vakariņām – zviedru galdu. Kruīza laikā atpūtīsieties, paēdīsiet vakariņas un baudīsiet neparastus Prāgas skatus. VAI arī tie, kas vēlas patstāvīgi pastaigāties pa Prāgu, var pavakariņot kādā no nacionālajiem krodziņiem ar vecvecmāmiņas virtuvi un pašu gatavotu alu: Prāgas slavenākajā krodziņā “U Fleku” vai šūšanas krodziņā “U Kaliha”.


4 dienas brokastis viesnīcā. Izbraukšana


Divnieks Kralove virs Labejas — Austrumčehijas tūrisma centrs uz eglīšu rotaļlietu fabriku!


Meklējot šo trauslo skaistumu, dosimies uz Dvūras pilsētiņu Kralovi pie Labes Krkonošes kalnos, kur atrodas stikla rotaļlietu izgatavošanas rūpnīca. “Šeit pārdod eglīšu rotājumus” – izkārtne pie pieticīgas rūpnīcas ēkas, kuras veidols atgādina par uzņēmuma sociālistisko pagātni, liek domāt, ka esam uz vietas. Jāatgādina, ka stikla tradīcijas Krkonošas priekškalnos ar savām saknēm iesniedzas XIX gadsimta otrajā pusē, bet savu uzplaukumu ražošana piedzīvoja pirms Pirmā pasaules kara sākuma.


Pastaigājamies pa pilsētu un paēdam pusdienas.


Iegriezīsimies baroka stilā celtajā Žirečas pilī. Šo maršrutu ar vieglu roku pieveiks arī kājāmgājēji. Garāka aizvedīs jūs līdz Vertepam, kur visas figūras izgrieza tēlnieks M.B.Brauns.


Mājupceļš. Nakts viesnīcā Polijā.

Cenā iekļauts

Ceļojums modernā tūristu klases autobusā

4 naktis 3 * viesnīcā (divvietīgā vai trīsvietīgā numurā) ar brokastīm (zviedru galds)

Ekskursija gida pavadībā pa Prāgu (krievu val.)

Grupas vadītāja pakalpojumi (krievu val.)


Papildu izdevumi:


apdrošināšana - no 5 eiro

viena izmitināšana - 60 eiro


Papildu izdevumi pēc pieprasījuma:


Papildu izdevumi pēc pieprasījuma:

pastaiga gar Vltavu + vakariņas (zviedru galds) - €25

ieejas biļetes maksas objektos:

Slēdzene ~ 10 €


Pirms tūres rezervācijas, lūdzam apmeklēt TŪRISMA PAKALPOJUMU SNIEGŠANAS LĪGUMU sadaļu (Tūrisma pakalpojumu līguma paraugs), izmantojot saiti > > >