Viļņa uz KAZJUKAS svētkiem

30,00

Kazjukas svētki vai amatu tirgus Sv. Kazimira: tradicionālie lietuviešu svētki Viļņā


Kazjukas gadatirgus Viļņā ir pasākums, kas iezīmē pavasara atnākšanu un piesaista tūkstošiem apmeklētāju. Tas ir lielākais Lietuvas meistaru darināto rokdarbu gadatirgus, kas tiek rīkots Viļņā. Kazjukasa gadatirgum ir īpašs gars, te svarīgākā ir tradīcija un autentiskums, jo Kazjukasa gadatirgus ir ne tikai lielākais, bet arī vecākais šāda rakstura pasākums, kas tiek rīkots Viļņā.


Viļņas Kazjukas gadatirgus nav iedomājams bez: tradicionālo verbu – populārākais suvenīrs no gadatirgus\ ēdami gadatirgus suvenīri\ amatniecības izstrādājumu un mākslas darbu tirdzniecība. teatralizēti gājieni/mūzika!


Šeit varēsiet nogaršot visdažādākos tradicionālos lietuviešu ēdienus, kas apkopoti vienuviet – tā ir unikāla iespēja uzzināt visdažādākās lietuviešu maizes, gaļas un piena izstrādājumu, medus, zālīšu un saldumu, lietuviešu mājas alus garšu, kas tiek pasniegta tikai vienreiz gadā. Atrodi kaut ko savai gaumei!


Tirgotāju Kazjukas gadatirgū ir tik daudz un tie ir tik dažādi, ka gadatirgū Jūs noteikti atradīsiet savai gaumei atbilstošus izstrādājumus: no sirdij tīkamiem sīkumiem līdz īstiem mākslas darbiem; no dažādu Lietuvas reģionu tradicionālajām jostām līdz modernā dizaina paraugiem.

BRAUCIENA PROGRAMMA
Cenā iekļauts

BRAUCIENA PROGRAMMA

Plkst. 7.00 izbraukšana no Rīgas

Ekskursija Viļņā:

Mūsdienu Lietuvas galvaspilsētai, kas līdz šodienai spējusi saglabāt Viļņas mantojumu — šauras, līkumotas ieliņas, dzīvojamās mājas, senas pilsētas sienas

Redzēsiet vecpilsētu, Sv. Annas, Ģediminasa tornis, Sv. Pētera un Pāvila, Viļņas Universitāte, katedrāles laukums

Viļņas vecpilsēta

Līkumotas ieliņas, seno pilsētas mūru fragmenti, Sv. Terēzes, baroka stila baznīca, rātsnams un Kazimira svētku amatnieku tirdziņš

Katru gadu marta pirmajās brīvdienās Viļņā notiek Sv. Kazimira “Kaziuko muge”. Tirdziņš ir lielākais Eiropā, kur pulcējas amatnieki ne tikai no Lietuvas, bet arī kaimiņvalstīm — Polijas, Baltkrievijas un Latvijas. Šeit tiek piedāvātas labākās preces un nacionālie gardumi. Tirgotāji tic – ja veiksies gadatirgus laikā, vedīs veselu gadu!

Svētkiem par godu ielās uzstājas ielu muzikanti un folkloras ansambļi!

Brīvais laiks

Pēc 22:00 atgriešanās Rīgā

Cenā iekļauts

- vieta tūristu klases autobusā


- ekskursiju apkalpošana


- gida pavadīšana maršrutā


Papildu izdevumi:


- apdrošināšana


- ieejas biļetes vēlamajos objektos


- ēdināšana maršrutā